Prehliadka židovských pamiatok Bratislavy začína v jedinej zachovanej synagóge, na Heydukovej ulici. Synagóga dodnes slúži na bohoslužby a je v nej expozícia Židovského komunitného múzea.
Na dnešnej Nedbalovej ulici sa v stredoveku rozprestieralo židovské geto. Na Františkánskom námestí nevynechajte Frostigov dom a prejdite okolo budovy bývalého uhorského snemu, kde dnes sídli Univerzitná knižnica. Zastavte sa pri pamätných tabuliach Steinerovcov a Franklovcov, ktoré nám pripomínajú tragické osudy týchto dvoch bratislavských židovských rodín. Synagóga a Judenhof sa nachádzali na dnešnej Panskej ulici.
Na mieste zbúranej neologickej synagógy postavili v roku 1997 Pamätník holokaustu.
Pokračujte po Židovskej ulici, ktorej pôvodná zástavba bola zbúraná v šesťdesiatych rokoch 20. storočia. Zachovalo sa iba zopár historických objektov a v jednom z nich pôsobí Múzeum židovskej kultúry. Neďaleko sa nachádza objekt bývalej židovskej jedálne, dnes Zámocký pivovar. Miesta zbúranej Bratislavskej ješivy a Veľkej synagógy sú na protiľahlej strane Zámockej ulice. Pristavte sa pri pamätníku Raoulovi Wallenbergovi (1912 – 1947), švédskemu diplomatovi, ktorý zachránil tisíce maďarských židov počas holokaustu.
Židovské školy stáli na dnešnej Zochovej ulici. Budova č. 3 patrila neologickej a č. 5 ortodoxnej obci. Potom prejdite okolo pamätnej tabule venovanej slovenskému leteckému esu, Ottovi Smikovi (1922 – 1944). Prehliadku môžete ukončiť pred budovou bývalej židovskej nemocnice na Šulekovej ulici.
Iná trasa vás privedie na bratislavské židovské pohrebiská. Pamätník Chatama Sofera, a ortodoxný a neologický cintorín sa nachádzajú pri Dunaji, západne od centra mesta.